Test ve Laboratuvar Ölçüm Cihazları

KENDİNDEN PROBLU ÖLÇÜM CİHAZLARI
Metal olan parçalardaki boya ve kaplama kalınıklarının ölçümünde kullanılan cep tipi-kendinden problu, 3 farklı alternatifi olan geniş yüzeydeki ölçümler için uygun olan ölçüm cihazlarıdır. Kendinden Problu ölçüm cihazlarımızı sadece labarrotuvarlarda değil aynı zamanda üretim alanları ve boyahanelerde de rahat bir şekilde kullanımı vardır.
KABLOLU PROBLU ÖLÇÜM CİHAZLARI
Metal olan parçalardaki boya ve kaplama kalınlıklarının ölçümünde kullanılan kablolu problu, 4 farklı alternatifi olan geniş yüzeydeki ölçümler için uygun olan ölçüm cihazlarıdır. Kablolu problu ölçüm cihazlarımızı sadece laboratuvarlarda degil aynı zamanda üretim alanları ve boyahanelerde de rahat bir şekilde kullanımı vardır.
PARLAKLIK ÖLÇÜM CİHAZI (GLOSSMETRE)
Glossmetre, mürekkep, boya, dekorasyon malzemeleri, ahşap, mermer, granit, zemin kaplama, seramik, kağıt ve metalik olmayan diğer malzemelerin yüey parlaklığını ölçmek için kullanılır. Parlaklık, bir yüzeye doğrultulan ışık demetinin yansıma miktarına bakarak ölçülür. Farklı yüzeyler için farklı reflektif açılar gerekir.

Ürün Özellikleri:

Akıllı tasarım, hızlı ölçüm,
Gerilim ve düşük gerilim gösterme fonksiyonu,
Çalıştırma esnasında çubuk sinyal verme özelliği,
Hatasız ölçümler ve iyi tekrarlama,
Bilgisayar bağlantısı ile USB veri çıkışı,
Bluetooth veri çıkışı alma seçeneği.

YAŞ BOYA FİLM TARAĞI
Yaş boya, emaye vernik, yapıştırıcılar, mimari kaplama, renkli kaplama, vernik, kimya sanayii veya düzgün vir yüzeye uygulanış başka kaplamaların kalınlığını ölçmek için kulanılır. İçerisinde 1-118um ve 25-3000um arasındaki iki farklı değerde ölçüm tarakları mevcuttur.
CROSS CUT ADEZYON TEST KİTİ
YAŞ VE TOZ BOYALARIN AYRILMA-ÇATLAMA DAYANIKLILIĞINI TEST ETME METODU
Boya ve kaplamayı kafes şablonu şeklinde alt malzemeye kadar keserek, boya ve kaplamanın alt malzemeden ayrılma direnci test etme metodudur. Ergonomik ahşap gövdesi sayesinde tutuş ve kesme kolaylığısağlar. Ultra sertleştirilmiş çoklu bıçak ile her türlü kaplama hatta sert epoksiler bile kolayca kesilebilir. Çoklu bıçak, set içerisinde bulunan alyan anahtarla kolayca değiştirilebilir. Bıçak ömrü tamamlandığında çok düşük maliyetle sadece bıçak yenilenir ve komple yeni set almanıza gerek kalmaz.
REATEC SICAKLIK ÖLÇÜM ETİKETLERİ
sıcaklık ölçüm etiketleri 37.8 C-260 C aralığındaki sıcaklıkların ölçğmğnde kullanılmaktadır

Kullanım Şekli:

Sıcaklık ölçümü gereken metal, plastik ve ahşap gibi materyallerin üzerine yapıştırılır.
Gerekli ısıtmaya yada pişirme prosesinden sonra yapıştırıldığı yüzeyde ulaştığı max. noktanın ısısı okunur.
Tek kullanımlık olup, tekrar kullanımı uygun değildir.
YÜZEY PÜRÜZLÜLÜK ÖLÇÜM CİHAZI
Yüzey pürüzlülük ölçüm cihazı, üretim sahasında çeş,itli makinesel işlemden geçmiş parçaların yüzey pürüzlülüğünü ölçmek amacıyla yaygın olarak kullanılır. Seçili ölçüm şartlarına göre istenen parametreleri hesaplar ve tüm ölçülmüş parametreleri net olarak gösterir.

Ürünün Özellikleri:


ISO, DIN, ANSI ve JIS standartlarına uyumlu. Bir yüzeyin pürüzlülüğü ölçülürken sensör, yüzeye yerleştirilir. Daha sonra düzgün bir şekilde ölçüm cihazının içindeki sürücü mekanizması vasıtasıyla yüzey boyunca kaydırılır. Sensör yüzey pürüzlülüğünü kesin yerleşik prob yoluyla elde eder. Bu pürüzlülük probun kaymasına sebep olur ki endüktif miktarında değişiklikle sonuçlanır. Böylece faza duyarlı rektifiyerin çıkış ucundaki yüzey pürüzlülüğüyle orantılı analog sinyali üretir. Özel DSP ölçümleri işleme tabi tutar, hesaplar ve ölçü sonuçlarının çıktılarını LCD ekranda gösterir.
Çoklu parametre ölçümü Ra, Rz, Rq, Rt
Yüksek sofistike indükstans sensör
Dört adet dalga süzme metodu: RC, PC-RC, GAUSS ve D-P
Sarj edilebilir yerleşik lityum pil ve yüksek kapasiteli kontrol devresi
Boyutta küçük, ağırlıkta hafif ve kullanımı kolay
Otomatik kapanma ve manuel kapatma fonksiyonu
Daha sonra kullanım için 7 grup ölçüm sonuçları ve ölçme koşullarını hafızasında saklayabilir veya bilgisayara indirebilir
Bilgisayar bağlantısı ile USB veri çıkışı
Bluetooth veri çıkışı seçeneği
ULTRASONİK METAL KALINLIK ÖLÇÜM CİHAZLARI
Ultrasonik kalınlık ölçüm cihazı AT-140 serisinde a ve b olmak üzere iki tip model bulunmamaktadır. Bu ürün son çıkan yüksek performans ve düşük enrji tüketimli mikro işleme teknolojisini kullanır. Ultrasonik çalışma ilkesine dayanarak metal ve diğer materyallerin kalınlığını ölçmek için uygundur.

Ürünün Özellikleri:


Hızlı ölçüm fonksiyonları (Coupling state prompt functions)
Otomatik kapanma ve manuel kapatma fonksiyonu
Materyal kodunu ve ses hızını otomatik olarak hafızaya alma ve pratik kullanım
Bilgisayar bağlantısı ile USB'den veri çıkışı alabilme
Bluetooth yolu ile veri çıkışı alabilme seçeneği.
SERTLİK ÖLÇÜM CİHAZI
Shore sertlik ölçüm cihazı AS-120 serisi, A, D, O modelleri ve farklı ebatlardaki problar ile çeşitli nesnelerin sertliğini ölçmek için kullanılır.

Ürünün Özellikleri:


Bütünleşik tasarım, küçük hacim, hafiflik
Kolay kullanım, anlaşılması kolay değerler
Metrik ve imperial dönüşüm
Otomatik kapanma ve manuel kapatma fonksiyonu,
Bilgisayar bağlantısı ile USB veri çıkışı
Bluetooth veri çıkışı alma seçeneği

Teknik Bilgileri İndir