Sıvı Plastisol ve Plastisol Kaplama

Sıvı Plastisol ve Plastisol Kaplama Kullanım Alanları

Plastisol, dip coating(daldırma kaplama), dip moulding ve püskürtme yöntemi ile yapılan metal kaplama kimyasalıdır. Sıvı plastisoller, belirli bir viskozitede likit halde olan plastik boya diye de tabir edilmektedir.
Plastisol kaplama, metal parçaların belirli bir kısmının veya bütününün likit haldeki E-PVC’ler ile kaplama işlemine denir.

Herhangi bir metalin Plastisol Kaplaması üç aşamadan geçmektedir. Bunlar;

 1. Ön Isıtma
 2. Plastisole Daldırma
 3. Kürleme İşlemi

Bu aşamalarda iki kez yüksek ısı görecek olan metal parçaların üzerlerinde herhangi bir kaplama veya boya varsa bu kaplamaların 170-180 °C’lerdeki ısılara dayanıklı olmaları gerekmektedir.

Plastisol kaplamalar; metalleri korozyona, aşınmaya, keskin yerlerin korunmasına, elektrik ve ısıya karşı yalıtkanlığa, titreşim ve sürtünmeye karşı koruma olarak kaplanabildiği gibi dekoratif ve esnek yüzeyler elde etmek için de kaplanır.

Sektörel olarak plastisol kaplamalar; otomotiv yedek parçalarda, savunma sanayi metal parçalarında, çocuk oyun alanı ve park sektöründe, hırdavat ürünlerinde (el aletleri, bahçe-bağ makasları vb.), makine parçalarında, inşaat sanayi metal parçalarında, medikal sanayi de kullanılan ürünlerinde yoğunlukla kullanılmaktadır.

Sıvı Plastisoller;

 • Düz yüzey,
 • Pütürlü(Tekstüre) yüzey,
 • Çift kat yüzey,
 • Mat – Parlak yüzey,
 • Düşük ısıda kürlenen plastisoller olarak ihtiyaçlarınıza özel hammadde üretimi gerçekleştirmekteyiz.

Yüksek tonajlı son teknoloji üretim makinelerimizle, kullanmakta olduğunuz plastisollerde kalite sürekliliğini ve ürün standardını korumanın yanı sıra, kullanım yerinize ve amacınıza uygun ürünler üretmekteyiz.

Mevcutta yer alan hazır kalıplarımız haricinde; sizler için en uygun kalıp tasarımlarını yapıyor, doğru hammaddeyi öneriyor ve hızlı bir şekilde üretiyoruz.

bir yorum bırakın

Bize Ulaşın
Yüzeytek
Merhaba, ürünlerimiz hakkında bilgi almak ister misiniz?

  Bilgi ve Fiyat Alın

   Bilgi ve Fiyat Alın

   [text text-884 placeholder"Mesajınız]